Wystawy zwierząt hodowlanych są nieodłącznym elementem upowszechniania postępu genetycznego jaki systematycznie dokonuje się na populacji zwierząt gospodarskich. Co roku regionalne wystawy zwierząt hodowlanych gromadzą rzesze zwiedzających. Dla hodowców są okazją do zaprezentowania dorobku hodowlanego, będącego efektem współpracy hodowców i pracowników PZHiPTCh „POLSUS”.

Nieodłączną składową programu wystawowego jest rywalizacja pomiędzy hodowcami o tytuł czempiona dla prezentowanych zwierząt. Element rywalizacji niesie ze sobą wiele emocji, jak również satysfakcji z wygranej, tym bardziej, iż stawki prezentowanych zwierząt rok rocznie są coraz bardziej wyrównane. Komisje sędziowskie nierzadko mają problem z podjęciem końcowej decyzji, gdyż jak same przyznają, każde z zaprezentowanych zwierząt zasługuje na nagrodę.

Podczas wystaw potencjalni nabywcy mają okazję obejrzeć zwierzęta, porównać je, jak również nawiązać bezpośredni kontakt z hodowcą. Zapoczątkowane podczas wystaw rozmowy biznesowe często przeradzają się w długofalową współpracę i służą przenoszeniu postępu genetycznego do chowu masowego.

Dla wielu rodzin wystawy są okazją do spędzenia wspólnie czasu, pokazania najmłodszym zwierząt, a często traktowane są jak pikniki rodzinne.

Targi i wystawy to także możliwość dotarcia do konsumentów z projektami ukierunkowanymi na podnoszenie wiedzy konsumenckiej i kształtowanie świadomości klienta finalnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Na naszej stronie odnajdą Państwo relacje ze wszystkich wystaw, podczas których organizowane są ekspozycje trzodowe.

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand