etrzoda.pl

Etrzoda.pl to pierwszy w Polsce portal internetowy wspomagający kompleksowo producentów trzody chlewnej, poprzez zawarte w nim informacje, księgę rejestracji świń, porady, zalecenia i narzędzia produkcyjne.

Portal prezentuje najważniejsze informacje z rynku trzody, takie jak przede wszystkim ceny świń, także z podziałem na kategorie wiekowe zwierząt, np. prosięta, warchlaki czy tuczniki.

Baza wiedzy zgromadzona i udostępniana w portalu służy celom edukacyjnym i ma pomagać w udoskonalaniu metod hodowli. Szczególnie istotną jej częścią są zagadnienia związane z chorobami  świń, wzbogacone o aktualne informacje dotyczące leczenia. Choroby trzody chlewnej mogą być także analizowane za pomocą dostępnego w portalu mechanizmu interaktywnej diagnozy chorób.

Innym istotnym działem bazy wiedzy jest paszoznawstwo, dzięki któremu hodowcy mogą zapoznać się z wymaganiami jakie powinny spełniać pasze dla świń. Narzędzia produkcyjne portalu obejmują także interaktywne mechanizmy służące temu, aby tworzone przez hodowców mieszanki paszowe były jak najbardziej optymalne i odpowiadały potrzebom, jakie stawia przed nimi właściwe żywienie trzody chlewnej.


Zarządzanie stadem podstawowym to aplikacja stworzona z myślą o jak najlepszym i najwydajniejszym prowadzeniu hodowli. Mierzenie i analiza parametrów dla poszczególnych kategorii świń w stadzie, takich jak lochy i knury, jest niezbędna dla osiągnięcia właściwej efektywności hodowli. Zaawansowana aplikacja pozwala ponadto na mierzenie wielu szczegółowych parametrów, kontrolę wskaźników hodowli oraz wgląd w statystki dotyczące poszczególnych kategorii zwierząt w stadzie, takich jak np. loszki czy knurki.


Analiza stada podstwowego jest również dostępna w wersji mobilnej. 

Źródło: Na podstwie www.etrzoda.pl

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand