Do dnia 23 lutego br. na terytorium Ukrainy stwierdzono łącznie 41 ognisk ASF u świń, ostatnie w dniu 20 lutego br. Kolejnych jedenaście nowych ognisk ASF zlokalizowanych jest w następujących obwodach: czernihowskim, mikołajowskim, odeskim, charkowskim, połtawskim oraz rówieńskim. Ww. ogniska ASF zostały stwierdzone w gospodarstwach utrzymujących od 1 do 451 sztuk świń. Najbliżej polskiej granicy zlokalizowane jest 40 ognisko ASF (obwód rówieński) – w odległości ok. 140 km.

 

W ogniskach choroby i w obszarach wyznaczonych wokół ww. ognisk wdrożono środki zwalczania ASF, w tym zakopano zwłoki padłych i zabitych świń oraz zakazano przemieszczeń świń.

Jednocześnie, do dnia 23 lutego br. na terytorium Ukrainy stwierdzono 2 przypadki ASF u dzików. Drugi przypadek ASF u dzików potwierdzony został badaniami laboratoryjnymi, dla których wynik dodatni otrzymano w dniu 19 lutego br. Powyższy przypadek zlokalizowany jest w obwodzie iwanofrankiwskim, w odległości ok. 130 km od granicy polsko – ukraińskiej.

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand