Doprowadzenie do końca prac legislacyjnych w ramach niedawno zatwierdzonego pakietu reformy WPR będzie kluczowym priorytetem dla litewskiej Prezydencji. Litwini chcą również wprowadzenia okresów przejściowych w 2014 roku dla niektórych punktów przygotowywanej reformy.

Litwa zapowiedziała również kontynuację prac nad zwiększeniem efektywności wydatków i ograniczeniem strat w łańcuchu żywnościowym. Tak więc pakiet prawodawstwa dotyczący łańcucha żywnościowego także będzie jednym z priorytetów - w tym regulacje dotyczące oficjalnych kontroli, zdrowotności zwierząt hodowlanych, środków ochronnych przeciwko szkodnikom roślin oraz produkcji i marketingu roślinnego materiału reprodukcyjnego.

Prezydencja opowiada się ponadto za przeprowadzeniem dyskusji na temat zbliżającego się przeglądu Wspólnej Organizacji Rynku Owoców i Warzyw oraz regulacji dotyczących dystrybucji mleka i owoców w szkole.

Zapowiedziano tradycyjne, nieformalne posiedzenie Rady Rolnej w Wilnie w terminie od 8 do 10 września br. Oficjalnym tematem planowanego spotkania będzie dyskusja nad „Perspektywami rodzinnego rolnictwa w kontekście globalizacji’.

 

 

Źródło: FAMMU/FAPA na podstawie Reuters i innych źródeł

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand