PZHiPTCh „POLSUS” zaprasza do odwiedzenia Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery. Stoisko Związku „POLSUS” oraz towarzyszącą mu ekspozycję świń hodowlanych znajdziecie Państwo w pawilonie 3A.

Zapraszamy.
Bogactwo Targów Polagra-Premiery

 

O tym, że branża rolnicza jest wiodącym segmentem polskiej i światowej gospodarki nikogo nie trzeba przekonywać. Jej siłą, co będzie można zaobserwować również podczas tegorocznych Targów Polagra-Premiery, jest rosnąca świadomość biznesowa rolników, ich pęd do wiedzy oraz wielkie ambicje.

– Mając tego świadomość, postanowiliśmy w tym roku w sposób szczególny wzmocnić poziom merytoryczny spotkania i zaproponować – głównie profesjonalistom – bogaty program wydarzeń towarzyszących – mówi Jakub Patelka, dyrektor Międzynarodowych Targów Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery.

Przyszłość branży rolniczej w Polsce to także młode pokolenia, bez których trudno wyobrażać sobie dalszy jej rozwój. Dlatego też Targi POLAGRA-PREMIERY 2014 otwierają się na młodych, ambitnych ludzi, którzy z innej perspektywy spoglądają na rolnictwo i prace z nim związane. – Ich postawa to deklaracja otwartości oraz nowoczesność technologiczna – mówi Jakub Patelka, dyrektor wydarzenia. – Chcąc docenić ich rolę i udział w kreowaniu trendów, dedykujemy właśnie młodzieży jeden, wyjątkowy dzień targowy, którego szczególnie ważnym punktem będzie Europejski Dzień Młodych Rolników. Najbliższa edycja Targów Polagra-Premiery to również atrakcyjne wydarzenie dla całych rodzin – mówi Jakub Patelka, dyrektor projektu. Z myślą o nich zorganizowany będzie Klub Malucha oraz kolejna odsłona Nowoczesnej Gospodyni, a więc strefy dedykowanej kobietom.

 

A dokładnie jakie atrakcje czekać będą na uczestników Targów POLAGRA-PREMIER?

 

X FORUM PRODUCENTÓW RZEPAKU I ROŚLIN BIAŁKOWYCH

Analiza branży roślin oleistych w Polsce i bilans handlu zagranicznego, zagrożenie na rynku biopaliw oraz rynek terminowy jako instrument zmniejszenia ryzyka – oto główne tematy, jakie uczestnicy Forum Rzepakowego podejmą podczas Targów Polagra-Premiery. Wśród gości specjalnych wydarzenia znajdą się m.in. Stanisław Kalemba, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mariusz Olejnik, Prezes Zarządu Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Andrzej Byrt, Prezes Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

REWOLUCJA GENOMOWA W SELEKCJI BYDŁA MLECZNEGO

Badania z pogranicza biologii molekularnej i biologii teoretycznej, czyli genomika to przyszłość rolnictwa. Znawcy tematu, eksperci, teoretycy i praktycy spotkają się w Poznaniu podczas Targów Polagra-Premiery, aby dyskutować na temat najnowszych osiągnięć oraz możliwości wdrażania badań w praktykę hodowlaną. Specjaliści z Polski, Kanady, Niemiec czy Francji opowiedzą o selekcji genomowej w hodowli bydła mlecznego, o praktycznym wykorzystaniu technologii jakie proponuje genomika, a także o współpracy międzynarodowej między ośrodkami badawczymi. Wśród podejmowanych zagadnień znajdą się m.in. selekcja genomowa w hodowli bydła mlecznego w Ameryce Północnej, zmiany w programach hodowlanych wybranych odmian bydła, a takŜe praktyczne wykorzystanie technologii genomowej przez hodowców. Organizatorem spotkania jest Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

 

NOWE TRENDY W HODOWLI I ROZRODZIE BYDŁA MLECZNEGO

Dział Handlowy Ambasady Norwegii oraz Norweska Federacja Hodowców Bydła GENO, zapraszają na konferencję podczas międzynarodowych targów POLAGRA PREMIERT 2014. w programie wydarzenia znajdą się prezentacje na temat hodowli dla lepszego Życia i opłacalnej produkcji mleka, międzynarodowych badań i programów hodowlanych oraz rewolucji w rozrodzie zwierząt hodowlanych. Norwegia od dziesięcioleci rozwija unikalny system selekcji hodowlanej, dla najliczniejszej miejscowej rasy NRF. W populacji NRF występuje progresja cech produkcyjnych tzn. wydajności, a jednocześnie zwiększyła się odporność na choroby, poprawiła płodność i długowieczność bydła tej rasy, co jest ewenementem na skalę światową. Wydajność najlepszych stad przekracza 10.000 kg, a najlepsze krowy dają ponad 16.000 kg. Do indeksu włączone są również parametry wzrostu, przy czym młode buhaje przeznaczone do testowania na potomstwie mają dzienne przyrosty ok. 1.4 kg/dziennie. Dojrzałe krowy osiągają masę żywą 500-600 kg.

 

KONFERENJE POLSKIEJ AGENCJA NASIENNEJ

Wszyscy zainteresowanych tematyką hodowli roślin, rynku nasiennictwa oraz odmian roślin rolniczych zapraszamy na dwa wydarzenia, jakie podczas Targów POLAGRA-PREMIERY zorganizuje Polska Agencja Nasienna. W piątek, 31 stycznia i sobotę 1 lutego będą miały miejsce spotkania dotyczące materiału kwalifikowanego oraz innowacyjności genetycznej w uprawie roślin. Konferencjom towarzyszyć będą również panele dyskusyjne, podczas których uczestnicy będą mogli zadać nurtujące pytania.

 

BIOENERGIA W ROLNICTWIE

Szeroko dyskutowany temat bioenergii w rolnictwie podjęty będzie również podczas Targów POLAGRA-PREMIERY, a to za sprawą miesięcznika „Czysta Energia”, którego redakcja zaproponowała bogaty program konferencji. 30 stycznia od godziny 11:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozmowy toczyć się będą wokół biogazowi elektrycznych, mikroinstalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii oraz możliwości finansowania inwestycji OZE na obszarach wiejskich. Z całą pewnością interesujące okażą się również zagadnienia dotyczące sytuacji formalno-prawnych budowy biogazowi rolniczych i technologii ich budowy. Wyzwaniem dla uczestników wieńczącego spotkania panelu dyskusyjnego będzie postawione na forum pytanie: Co dalej z bioenergią w rolnictwie?

 

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Fermę i Hodowcę Bydła Mlecznego i Mięsnego

Targi POLAGRA-PREMIERY to doskonałe miejsce, by docenić wyróżniających się hodowców. 31 stycznia 2014 r. o godzinie 13:00 rozpocznie się gala wręczenia nagród zwycięzcom V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Fermę i Hodowcę Bydła Mlecznego i Mięsnego, nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Uroczystość organizuje Wielkopolskie Wydawnictwo Rolnicze.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA

Inwestycja w młode pokolenie innowacyjnych i postępowych rolników to najcenniejsze przedsięwzięcie, którego owoce z całą pewnością poznać będzie można już niebawem. Wspólna idea edukacji, ale też poszerzanie horyzontów myślowych sprawia, że przyszłość branży rysuje się w bardzo jasnych barwach. Swój udział w integracji środowiska przedsiębiorczych młodych ludzi mają również Międzynarodowe Targi Poznańskie, które podczas Targów POLAGRA-PREMIERY 2014 będą gospodarzem IV Edycji Europejskiego Dnia Rolnika. Organizatorami wydarzenia są Związek Młodzieży Wiejskiej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a uczestnikami setki młodych rolników z wielu

organizacji i stowarzyszeń zrzeszonych w Europejskiej Radzie Młodych Rolników. Spotkanie to niepowtarzalna okazja do wymiana doświadczeń, ale również burzliwych dyskusji dotyczących najistotniejszych problemów związanych z działalnością rolniczą. Seminaria, analizy, szkolenia i warsztaty – to wszystko czeka uczestników Europejskiego Dnia Młodego Rolnika.

 

KLUB MALUCHA

Targi POLAGRA-PREMIERY to czas wytężonej pracy, rozmów biznesowych, ale nie tylko. Międzynarodowe Targi Poznańskie nie zapominają o najmłodszych wielbicielach techniki rolniczej, którzy w styczniu przyjadą głodni wrażeń. To dla nich zespół targów zorganizuje AGRO LAND – pełen niezapomnianych atrakcji plac zabaw. Na tej przestrzeni studenci mechatroniki i rolnictwa przeprowadzą lekcje i zajęcia praktyczne o tematyce rolniczej.

Także tu zaprezentujemy krainę animacji i zabaw specjalnie dla dzieci czyli premierowe wydanie raju dla maluchów i starszaków. Ciekawe konkursy i szereg wyzwań plastycznych i koncepcyjnych zaprzątną głowy dzieci, które ku uciesze rodziców będą pod opieką animatorów.

 

NOWOCZESNA GOSPODYNI

Polagra Premiery ceni tradycję i zaufanie zwiedzających, dlatego każdorazowo organizuje kolejne edycje wydarzeń cieszących się ogromnym powodzeniem. Do takich należy niewątpliwie kolejna odsłona Nowoczesnej Gospodyni. Wydarzenie odbywa się w specjalnej przestrzeni dedykowanej kobietom. Z myślą o nich przygotowana zostanie przytulna strefa wypoczynku, w ramach której panie będą miały okazję skosztowania aromatycznej kawy lub wyrazistej w smaku herbaty w duecie z pysznym ciachem. Tego dnia obsługa kelnerska zadba o komfort i dobre samopoczucie pań, które na co dzień dbają o własne rodziny. Każda pani będzie miała okazję skorzystać z porad specjalistów makijażu, stylizacji czy diety oraz bezpłatnych metamorfoz z finałem w postaci pamiątkowego zdjęcia. Nie ominie ich także możliwość uczestniczenia w kiermaszach kreowanych specjalnie dla potrzeb kobiet, a mianowicie – kiermaszu przedmiotów artystycznych oraz kiermaszu produktu regionalnego.

Wśród dóbr oferowanych na stoiskach będą także garnki, talerzyki, biżuteria, akcesoria oraz wiele innych cieszących oczy przedmiotów. Ambitne panie z wyjątkowym talentem kulinarnym zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy placek drożdżowy organizowany przez Wielkopolską Izbę Gastronomii.

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand