W dniach 28-29 kwietnia 2010 na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego odbyła się konferencja „Polska wieś, bezpieczeństwo żywnościowe a media”. Głównymi organizatorami konferencji było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Szkoła Głowna Gospodarstwa Wiejskiego. Inicjatorem konferencji był Pan dr Marian Zalewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Początek
Jako pierwszy podczas konferencji zabrał głos Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi dr Marek Sawicki prezentując w swej wypowiedzi informacje o realizacji niektórych zadań w latach 2008-20010 przez resort rolnictwa. Wykład w sposób spontaniczny przerodził się w krótką konferencję z udziałem obecnych na soli przedstawicieli mediów.
W ciągu dwóch dni uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać wykładów dotyczących między innymi „Obrazu polskiej wsi we współczesnej publicystyce” – dr Mariusz Kosieradzki czy „Roli mediów w realizacji działań dotyczące promocji żywności” - Zofia Szalczyk ARR.
W trakcie konferencji został poruszony ważny temat marginalizacji problemów związanych z rolnictwem w mediach. Sami dziennikarze przyznali, iż przyznawany im czas antenowy jest nie wystarczający do omówienia szerokiej tematyki rolnej. Wszyscy obecni na sali przedstawiciele zarówno organizacji zarządzających (ARR, MRiRW) jak i mediów podkreślali istotną rolę mediów w informowaniu środowiska wiejskiego na temat realizacji poszczególnych działań w ramach WPR.
 
Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand