W ubiegłym tygodniu rynek europejski obiegła wiadomość o drastycznym ograniczeniu mocy ubojowych Danish Crown w Niemczech i Danii – jednego z większych przetwórców w Europie. Z jednej strony informacja jest niepokojąca, z drugiej napawa nadzieją. Jak tę informację komentuje Bartosz Czarniak, rzecznik prasowy Polskiego Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej "Polsus".

Osłabiony eksport do Chin i mniejsze zainteresowanie konsumentów mają duży wpływ na jednego z największych przetwórców mięsa w Europie. W związku z tym, że Danish Crown zamierza ograniczyć koszty, planowane są cięcia etatów. Jak informował topagrar.com wydajność ubojni trzody chlewnej w Essen (Dolna Saksonia) ma zostać zmniejszona o 40% do 1 maja 2023 r. Danish Crown jest w Niemczech na czwartym miejscu pod względem produkcji. W Danii zwolnionych będzie 100 pracowników. Firma szuka oszczędności w każdym dziale. Pisaliśmy o tym szerzej w ubiegłym tygodniu. Każda tego typu informacja rzutuje na rynek. Pytanie czy wpłynie na ceny tuczników?


Brak samowystarczalności

W dzisiejszym Świecie, szczególnie w Unii Europejskiej rynek wieprzowy działa na zasadzie naczyń połączonych. Informacja o obniżeniu liczby ubojów w zakładach Danish Crown znajdujących się w Essen (Niemcy) o 40% do 1 maja 2023 jest bardzo niepokojąca, a zarazem napawa nadzieją.

 

link do artykułu

źródło: www.topagrar.pl

 

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand