Choroba została potwierdzona w dniu 22 marca w dwóch małych niekomercyjnych fermach trzody chlewnej znajdujących się w północno-wschodnim regionie kraju w stanie Piaui, 1200 km od strefy wolnej od CSF.

Na obu fermach świnie wykazywały apatię, kaszel, biegunkę zapalenie spojówek i gorączkę, które przyczyniły się do śmierci zwierząt. W celu minimalizacji zagrożenia, podjęto środki mające na celu zlikwidowanie i zabezpieczenie ogniska.

Niejednokrotnie zdarza się, że w północno-wschodnich i północnych regionach wykrywane są ogniska klasycznego pomoru świń . W poprzednich latach wirus pojawił się okazjonalnie, przez co aż 10 stanów objętych są ograniczeniami Strefy Zagrożonej CSF. Obecnie południe Brazylii tworzy strefę wolną od CSF, w tym okrąg federalny wokół stolicy oraz pozostałych 15 stanów.

Ministerstwo Rolnictwa powiadomiło Światową Organizację Zdrowia Zwierząt (OIE) o wykrytych przypadkach choroby. Ponadto brazylijskie władze lokalne, aby śledzić ewentualne nowe przypadki i zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby, zamierzają stworzyć komitet monitorujący region.


Źródło: www.pigprogress.net

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
fax. +48 22 723 00 83
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand