Prezydent Andrzej Duda powołał Radę do spraw Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. W środę odbyło się pierwsze posiedzenie 20-osobowego gremium. Na jego czele stanął były minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. – Poprosiłem pana ministra o to, by podjął się funkcji przewodniczenia tej Radzie dlatego, że patrząc tak romantycznie uznałem jego osobę za pewien przejaw ciągłości. Chciałbym, żebyście państwo także patrzyli przez pryzmat takiej ciągłości, że to, co wtedy zostało podjęte przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, my dzisiaj po prostu kontynuujemy – mówił na konferencji prasowej prezydent.

Rada konsultacyjna przy prezydencie będzie zajmowała się szeroko pojętym rolnictwem i obszarami wiejskimi.

Była wzorowana na podobnym organie powołanym przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wówczas – w Radzie do spraw Wsi i Rolnictwa – zasiadało kilkunastu członków. Przewodniczącym także wtedy był Jan Krzysztof Ardanowski.

– Rolnictwo to siła i bezpieczeństwo żywnościowe Polski, potężna gałąź naszej gospodarki – podkreślił Andrzej Duda na konferencji prasowej. Chwilę wcześniej prezydent powołał członków Rady.

 

Źródło: www.tvp.info

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
fax. +48 22 723 00 83
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand