Wpływ czynnika, jakim jest koronawirus, na rynek siły roboczej w Stanach Zjednoczonych stanowi poważny problem dla Krajowej Rady Producentów Wieprzowiny (NPPC), która wezwała urzędników rządowych USA do znalezienia rozwiązania dla problemów powstających w łańcuchu dostaw.

NPPC wystosowała list, w którym wezwała urzędników administracji państwowej do szybkiego znalezienia rozwiązań w celu zaspokojenia zapotrzebowania na większą liczbę pracowników w gospodarstwach produkujących trzodę. Wezwał także rządy federalne, stanowe i lokalne do wspólnego działania i reakcji na COVID-19, która ochroni zdrowie publiczne i, tam gdzie to możliwe, wesprze opiekę nad zwierzętami oraz zminimalizuje zakłócenia w łańcuchu dostaw wieprzowiny. NPPC wezwał również administrację do opracowania planów wsparcia dla hodowców świń, w sytuacji pojawienia się problemów w łańcuchu dostaw, które uniemożliwią sprzedaż świń.

Obecnie amerykański przemysł wieprzowy potrzebuje stabilnej siły roboczej. Nawet bez dodatkowego wyzwania, jakim jest COVID-19, niedobór siły roboczej grozi wzrostem kosztów produkcji i cen żywności dla konsumentów. Zdaniem NPPC istniejące programy wizowe są przeznaczone dla rolnictwa sezonowego i konieczna jest reforma uwzględniająca m.in. opiekę nad zwierzętami gospodarskimi przez cały rok hodowli.

Źródło: EuroMeatNews.com

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand