Chiny wydały list/informację odnośnie wspierania prywatnych przedsiębiorstw w zakresie produkcji wieprzowiny i rozwoju powiązanych branż w celu zapewnienia podaży na rynku.

Będą starały się zwiększyć wsparcie polityczne dla prywatnych przedsiębiorstw, zoptymalizować rynek i kierować nim w celu poprawy jakości rozwoju przemysłu, zgodnie z dokumentem wydanym przez Narodową Komisję ds. Rozwoju i Reform (NDRC) oraz Ministerstwo Rolnictwa.

„Prywatne firmy są głównymi dostawcami produktów mięsnych w kraju, i stanowią więcej niż 98% przedsiębiorstw zajmujących się hodowlą trzody chlewnej” - podaje list/informacja opublikowana na stronie internetowej NDRC. Obiecuje również przyspieszyć wdrażanie różnych środków wsparcia i pomóc w rozwiązaniu problemów, przed którymi stoją przedsiębiorstwa, w tym w zakresie użytkowania gruntów, ochrony środowiska, pożyczek bankowych i usług ubezpieczeniowych. Wsparcie finansowe powinno być zwiększone poprzez dalsze przekazywanie środków w ramach budżetu centralnego na wsparcie produkcji trzody chlewnej, przy jednoczesnym zwiększeniu tolerancji na kredyty dla sektora.

Jak pokazują dane Ministerstwa Finansów, Chiny przeznaczyły ponad 17,1 miliarda juanów (około 2,44 miliarda dolarów) między wrześniem a styczniem na zwiększenie produkcji wieprzowiny.

 Źródło: http://english.agri.gov.cn/

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand