Chińska delegacja pod przewodnictwem Wiceministra Rolnictwa Kangzhen Yu odwiedziła Hiszpanię, aby zweryfikować system opieki zdrowotnej i model produkcji w hiszpańskim sektorze trzody chlewnej. Jak informuje magazyn Carnica, goście zostali powitani przez przedstawicieli rządu hiszpańskiego oraz reprezentację Interporc. Chiny wykazują zainteresowanie kontynuacją stosunków handlowych w zakresie produktów wieprzowych.

Do tej pory Interporc otworzył własne biuro w Pekinie i jest obecnie zaangażowany w różne działania w kraju azjatyckim, do których należą obecność na najważniejszych targach żywności w kraju, spotkania z importerami, konferencje, współpraca z chińską prasą itp. - w celu promowania hiszpańskiej wieprzowiny i produktów wieprzowych na tym rynku.

W ubiegłym roku Chiny były drugim zagranicznym rynkiem przetworzonej wieprzowiny w Hiszpanii, z 332 160 tonami i 465,8 mln Euro, co stanowi 15% całkowitego eksportu hiszpańskiej wieprzowiny. Ponadto, w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 2019 r. eksport hiszpańskiej wieprzowiny do Chin wzrósł o 54% w porównaniu z analogicznym okresem 2018 r., z łączną ilością 306 645 ton, co oznacza obrót o wartości ponad 524 mln Euro.

Źródło: EuroMeatNews.com

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand