Rolnicy w Holandii protestują przeciw polityce rolnej rządu. Demonstrują swój sprzeciw, blokując autostrady i miasta. Władze zareagowały ostro – na ulice Hagi wysłano wojsko. Rolników z Holandii wspierają ich polscy koledzy.

Według mediów na holenderskie drogi wyjechało około 4 tys. ciągników. Wielu protestujących zgromadziło się w Hadze. Rolnicy chcą wjechać na teren parlamentu, dlatego władze wezwały wojsko, by blokowało trasy wlotowe do miasta. Policja poinformowała zaś o całkowitym zamknięciu centrum miasta.

Jak dotąd nie ma informacji by środki bezpieczeństwa zastosowane w czasie, gdy protest przebiega pokojowo, zareagował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Ten holenderski polityk „wyrażał zaniepokojenie”, gdy polska policja chroniła Sejm i posłów przed agresją zwolenników opozycji.

Środowy protest to kolejna odsłona akcji trwającej już od początku października. Rolnicy sprzeciwiają się polityce rządu i ekoterroryzmowi. Przyczynkiem do manifestacji stał się rządowy raport, w którym rolników uznano za odpowiedzialnych za zanieczyszczenie środowiska poprzez nadmierną emisję azotu.

W raporcie znalazły się również zalecenia wprowadzenia określonych zmian w strukturze rolnictwa. Rząd chce ograniczyć hodowlę: produkcję bydła, liczbę chlewni i ferm drobiu.

 

Źródło: TVP Info, PAP

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand