dograne

Dograne.pl - system ofert na trzodę

Informujemy, że hodowcy szukający materiału hodowlanego lub zbytu na swój żywiec mogą nawiązywać współpracę z innymi producentami i odbiorcami w automatycznym i bezpłatnym systemie ogłoszeń rolniczych Dograne.

Jest to współczesna i otwarta technologia internetowa stworzona przez polski zespół programistów partnerujący sieci na rzecz innowacji przy Centrum Doradztwa Rolniczego.

Jak to działa?

Dograne ułatwia producentom i odbiorcom proste zgłoszenie chęci kupna lub sprzedaży trzody chlewnej za pomocą inteligentnych formularzy dostosowanych do specyfiki każdego produktu i uwzględniających istotne parametry, takie jak rasa, linia genetyczna czy np. waga żywca. System znajduje i dopasowuje kontrahentów automatycznie przez co użytkownicy w ogóle nie muszą wertować ogłoszeń. Rynek Dograne umożliwia i wspomaga zdalne dogranie współpracy między stronami na ich warunkach. Co istotne, raz wprowadzona do systemu oferta działa jak automat, który nieustannie znajduje kolejne dopasowania i potencjalnych kontrahentów, o czym natychmiast powiadamia elektronicznie skojarzone ze sobą strony. Pozwala to zapewnić hodowcom stałą obecność na rynku bez potrzeby ręcznego odnawiania ofert i bez straty cennych informacji o dostępnych możliwościach zbytu.

Kto może korzystać?

Z systemu Dograne mogą korzystać wszyscy hodowcy, producenci, przetwórcy i operatorzy rynkowi bez względu na skalę i formę działalności. Co więcej, każdy z użytkowników może także składać oferty na produkty związane z rynkiem trzody, w tym na pasze, zboża i produkty gospodarskie. W systemie sparametryzowano bowiem blisko pół tysiąca produktów rolnych, dzięki czemu hodowcy mogą w jednym miejscu organizować sprzedaż lub kupno potrzebnych im surowców czy materiału reprodukcyjnego. Z informacji uzyskanych od autorów serwisu wynika, że w systemie uczestniczy już ponad 25 zakładów i jednostek skupowych oraz wielu hodowców i producentów trzody, a tygodniowe ilości tuczników oferowanych w systemie przekraczają już kilka tysięcy sztuk.

Jak nazwiązać współpracę z dopasowanym hodowcą ?

Cały proces osiągania porozumienia z kontrahentem skonstruowany jest tak, by najistotniejsze decyzje - w tym co do uzgodnionej ceny za produkt - podejmowane były wyłącznie przez strony indywidualnego dopasowania, w środowisku widocznym tylko dla skojarzonych kontrahentów. Nawiązanie współpracy w Dograne finalizowane jest poprzez automatycznie generowane potwierdzenie uzgodnionych warunków. W ten sposób system pozwala niemal całkowicie wyeliminować konieczność kontaktu telefonicznego na etapie nawiązywania współpracy. Natomiast wspomniane potwierdzenie ułatwia stronom „fizyczną” realizację dostawy i dopełnienie spraw kontraktowych między nimi.

Bez opłat i reklam!

Internetowa giełda rolna Dograne udostępniana jest całkowicie bezpłatnie. Możliwe jest to dzięki efektywnemu zastosowaniu przez twórców systemu współczesnych rozwiązań technicznych. Dodatkowo, wszystkie funkcjonalności udostępniane są w interfejsie, który nie zawiera informacji lub elementów nie związanych z podstawowymi zadaniami systemu, w tym reklam. Dograne to nowość na polskim rynku oprogramowania dla rolnictwa stworzona przez zespół prezentujący innowacyjne podejście do obrotu żywcem.

Polish Pig Breeders and Producers Association
„POLSUS" 
ul. Ryżowa 90
02-495 Warsaw
phone. +48 22 723 08 06
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

  

 

© All rights reserved - 2017
Design CFTB.PL

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand